Jūsų projekto vertimas iš lietuvių į anglų kalbą.
Kodėl verta savo projektą versti iš lietuvių į anglų kalbą
Anglų kalba yra plačiai vartojama visame pasaulyje, apie 1,5 milijardo žmonių kalba ja kaip pirmąja arba antrąja kalba. Tai oficiali kalba 67 šalyse ir teritorijose, įskaitant JAV, Jungtinę Karalystę, Kanadą, Australiją ir Naująją Zelandiją.
Kalbant apie ekonominius rodiklius, šalys, kuriose anglų kalba yra pagrindinė kalba, paprastai pasižymi aukštu ekonomikos išsivystymo ir gerovės lygiu. Pavyzdžiui, JAV ekonomika yra didžiausia pasaulyje, o Jungtinė Karalystė, Kanada ir Australija taip pat yra vienos turtingiausių pasaulio valstybių.
Anglų kalba taip pat plačiai vartojama kaip antroji kalba daugelyje šalių, ypač Europoje ir Azijoje. Europoje tokiose šalyse kaip Vokietija, Švedija ir Nyderlandai gerai moka anglų kalbą, o Azijoje tokiose šalyse kaip Indija, Singapūras ir Filipinai yra daug angliškai kalbančių žmonių.
Apskritai plačiai paplitęs anglų kalbos kaip pasaulinės kalbos vartojimas prisidėjo prie jos svarbos tarptautiniame versle, švietime ir komunikacijoje.
Kiek angliškai kalbančių žmonių turi prieigą prie interneto?
Apskaičiuota, kad 2021 m. didžioji dauguma angliškai kalbančių šalių turi prieigą prie interneto. Remiantis Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) ataskaita, maždaug 87% gyventojų išsivysčiusiose šalyse, kur dažniausiai kalbama angliškai, turi prieigą prie interneto. Tai apima tokias šalis kaip JAV, Kanada, Jungtinė Karalystė, Australija ir Naujoji Zelandija. Tačiau svarbu pažymėti, kad prieiga prie interneto kiekvienoje šalyje gali skirtis, o kai kuriose srityse prieiga yra ribota arba visai nėra dėl tokių veiksnių kaip infrastruktūra, geografija ir socialinė ir ekonominė padėtis. Be to, COVID-19 pandemija išryškino skaitmeninę atskirtį daugelyje šalių, kai kurie asmenys ir bendruomenės susiduria su kliūtimis naudotis internetu nuotoliniam darbui, mokymuisi ir sveikatos priežiūrai.
Apie anglų kalbą
Anglų kalba yra Vakarų germanų kalba, kilusi iš Anglijos ir dabar yra plačiausiai vartojama kalba pasaulyje. Ankstyviausia anglų kalbos forma, žinoma kaip senoji anglų kalba, buvo kalbama Anglijoje nuo 5 amžiaus iki normanų užkariavimo 1066 m. Senoji anglų kalba buvo stipriai paveikta lotynų ir norvegų kalbų ir buvo parašyta naudojant runų abėcėlę.
Po Normanų užkariavimo vidurio anglų kalba tapo dominuojančia anglų kalbos forma. Vidurio anglų kalbai didelę įtaką padarė prancūzų ir lotynų kalbos, ji buvo parašyta naudojant lotynišką abėcėlę. Per tą laiką anglų kalba pradėjo kurti savo atskirą gramatiką ir žodyną.
XV amžiuje spaustuvės išradimas padėjo standartizuoti anglų kalbą. Pirmąjį anglų kalbos žodyną „Anglų ir lotynų kalbų žodynas“ 1538 m. išleido Johnas Palsgrave'as. XVII amžiuje anglų kalba patyrė didelių transformacijų su Didžiuoju balsių poslinkiu, kuris pakeitė daugelio angliškų žodžių tarimą.
XVIII amžiuje anglų kalba toliau vystėsi kilus Britų imperijai. Anglų kalba tapo dominuojančia prekybos, diplomatijos ir mokslo kalba, o į anglų kalbos žodyną buvo įtraukta daug naujų žodžių iš kitų kalbų.
Šiandien anglų kalba yra plačiausiai vartojama kalba pasaulyje, joje kalba daugiau nei 1,5 mlrd. Tai oficiali kalba daugiau nei 50 šalių, įskaitant JAV, Kanadą, Australiją ir Jungtinę Karalystę. Anglų kalba toliau tobulėja, kiekvienais metais į kalbą pridedama naujų žodžių ir frazių.
Kokie automatinio vertimo iš lietuvių į anglų privalumai?
Automatizuotas svetainės vertimas iš lietuvių į anglų kalbą gali suteikti daug naudos tiek svetainės savininkams, tiek naudotojams. Pirma, ji gali žymiai padidinti svetainės pasiekiamumą, nes ji tampa prieinama platesnei auditorijai. Anglų kalba yra viena iš plačiausiai vartojamų kalbų pasaulyje, o išvertus svetainę į anglų kalbą ji gali pritraukti lankytojų iš viso pasaulio. Tai gali padidinti srautą, didesnį įsitraukimą ir galiausiai daugiau konversijų.
Antra, automatinis vertimas gali sutaupyti svetainių savininkų laiko ir išteklių. Užuot rankiniu būdu išvertę kiekvieną svetainės turinį, automatiniai vertimo įrankiai gali greitai ir tiksliai išversti visą svetainę per kelias minutes. Tai gali būti ypač naudinga įmonėms, kurios veikia keliose šalyse ir turi nuolat naudotis įvairiomis kalbomis internete. Be to, automatinis vertimas gali padėti sumažinti klaidų ir neatitikimų, galinčių atsirasti verčiant rankiniu būdu, riziką, taip užtikrinant, kad svetainė visada būtų atnaujinta ir tiksli. Apskritai automatinis vertimas gali būti ekonomiškas ir efektyvus būdas išplėsti svetainės pasiekiamumą ir pagerinti lankytojų patirtį.
Kaip LocaleBadger gali padėti jums išversti iš lietuvių į anglų kalbą?
LocaleBadger yra įrankis, valdantis automatizuotus vertimus į daugybę kalbų, įskaitant lietuvių į anglų. Naudodami paprastą konfigūraciją, vieną YAML failą saugykloje, galite lengvai nustatyti, kad
LocaleBadger veiktų savarankiškai. Kai sukuriate ištraukimo užklausą „GitHub“, „
LocaleBadger“ automatiškai sukurs papildomą atsisiuntimo užklausą su reikalingais vertimais, taip sutaupant jūsų laiko ir pastangų. Ištraukimo užklausa su vertimais yra priskirta jums, todėl galite peržiūrėti pakeitimus ir įtraukti juos į savo darbą. Be to, „
LocaleBadger“ leidžia atsinešti savo raktą, veikiantį su „Google Cloud Translate“ API raktu ir valdyti savo išlaidas.
Supaprastintas vertimo procesas naudojant LocaleBadger
LocaleBadger yra vertimo įrankis, kuris supaprastina kalbos failų vertimo iš lietuvių į anglų kalbą procesą. Įrankis reikalauja, kad vartotojai nustatytų vertimo konfigūraciją, kaip kilmės kalbą pasirinkdami lietuvių kalbą, o kaip tikslinę kalbą – anglų. Nustačius konfigūraciją,
LocaleBadger naudoja išmaniuosius algoritmus šaltinio turiniui analizuoti ir tiksliam vertimui generuoti. Tada vertimai pateikiami ištraukimo užklausoje peržiūrėti ir, jei reikia, patobulinti. Šis procesas užtikrina patobulintą ir tikslų išverstų kalbų failų rezultatą. „
LocaleBadger“ yra patogus įrankis, kurio dėka kalbos failų vertimas į lietuvių kalbą yra nesudėtingas procesas.