Jūsų projekto vertimas iš lietuvių į portugalų kalbą.

red green and yellow flag

Kodėl verta savo projektą išversti iš lietuvių į portugalų kalbą

Portugalų kalba yra romanų kalba, kuria kalba apie 220 milijonų žmonių visame pasaulyje, todėl ji yra šešta pagal dažnumą kalba pasaulyje. Dauguma kalbančiųjų portugališkai gyvena Portugalijoje, Brazilijoje, Angoloje, Mozambike, Bisau Gvinėjoje, Žaliajame Kyšulyje, San Tomė ir Prinsipėje bei Rytų Timore.
Portugalijoje oficiali kalba yra portugalų ir ja kalba visi maždaug 10 milijonų žmonių. Šalyje yra mišri ekonomika su dideles pajamas gaunančia pažangia ekonomika ir išsivysčiusia rinka. Jos BVP vienam gyventojui yra maždaug 34 000 USD.
Brazilijoje portugalų kalba yra oficiali kalba, kuria kalba daugiau nei 200 mln. Brazilijos ekonomika yra didžiausia Lotynų Amerikoje ir devinta pagal dydį pasaulyje. Jos BVP vienam gyventojui yra maždaug 9000 USD.
Angoloje portugalų kalba yra oficiali kalba, kuria kalba apie 30 mln. Šalis turi besivystančią ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui yra apie 4000 USD.
Mozambike portugalų kalba yra oficiali kalba, kuria kalba apie 30 mln. Šalis turi besivystančią ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui yra maždaug 500 USD.
Bisau Gvinėjoje portugalų kalba yra oficiali kalba, kuria kalba apie 2 mln. Šalis turi besivystančią ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui yra maždaug 500 USD.
Žaliajame Kyšulyje portugalų kalba yra oficiali kalba, kuria kalba apie 550 000 žmonių. Šalis turi besivystančią ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui yra maždaug 3500 USD.
San Tomė ir Prinsipėje portugalų kalba yra oficiali kalba, kuria kalba apie 200 000 žmonių. Šalis turi besivystančią ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui yra apie 2000 USD.
Rytų Timore portugalų kalba yra viena iš oficialių kalbų ir ja kalba apie 1,3 mln. Šalis turi besivystančią ekonomiką, kurios BVP vienam gyventojui yra maždaug 1500 USD.
Apskritai, portugališkai kalbančių šalių ekonominiai rodikliai labai skiriasi – nuo dideles pajamas gaunančių išsivysčiusių ekonomikų iki besivystančių ekonomikų, kurių BVP vienam gyventojui mažesnis.

Stay in the loop.

Sign up for exclusive launch updates.

We care about your data. Read our privacy policy.

Kiek portugališkai kalbančių žmonių turi prieigą prie interneto?

Apskaičiuota, kad 2021 m. nemaža dalis portugališkai kalbančių visame pasaulyje turi prieigą prie interneto. Tačiau tikslų skaičių sunku nustatyti dėl skirtingų interneto skverbties rodiklių įvairiose šalyse ir regionuose, kuriuose kalbama portugalų kalba. Remiantis Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) ataskaita, 2020 m. pasaulinis interneto skverbties vidurkis buvo apie 53,6 %, o įvairiose šalyse jis labai skyrėsi.
Pavyzdžiui, Portugalijoje interneto skverbtis 2020 m. siekė apie 74,7 %, o Brazilijoje, didžiausioje portugališkai kalbančioje šalyje pasaulyje, šis rodiklis siekė apie 66,5 %. Kitose portugališkai kalbančiose šalyse, tokiose kaip Angola, Mozambikas ir Žaliasis Kyšulys, interneto skverbtis yra mažesnė – 2020 m. jis svyruoja nuo 14,0 % iki 12,0 %.
Svarbu pažymėti, kad šie įverčiai gali keistis ir gali neatspindėti esamos padėties kiekvienoje šalyje. Be to, tokie veiksniai kaip amžius, pajamos ir išsilavinimo lygis taip pat gali turėti įtakos interneto prieigos rodikliams tam tikroje populiacijoje.

Apie portugalų kalbą

Portugalų kalba yra romanų kalba, kilusi iš Iberijos pusiasalio, ypač dabartinės Portugalijos teritorijoje. Ji išsivystė iš vulgarios lotynų kalbos, kuria kalbėjo romėnų kareiviai ir naujakuriai, atvykę į regioną III amžiuje prieš Kristų.
Viduramžiais portugalų kalba pradėjo skirtis nuo kitų romanų kalbų, tokių kaip ispanų ir galisų, dėl arabų ir kitų regione vartojamų kalbų įtakos. XIII amžiuje portugalų kalba tapo oficialia Portugalijos kalba, kuri pakeitė lotynų kalbą.
XV ir XVI amžiais portugalų tyrinėtojai ir prekybininkai įkūrė kolonijas ir prekybos postus Afrikoje, Azijoje ir Amerikoje, skleisdami kalbą naujuose regionuose. Portugalų kalba tapo pasauline prekybos ir diplomatijos kalba, ja buvo kalbama daugelyje pasaulio šalių.
XIX amžiuje portugalų kalba buvo standartizuota ir modernizuota – buvo sukurta standartizuota ortografija ir perimtas naujas žodynas iš kitų kalbų. Šiandien portugalų kalba yra oficiali Portugalijos, Brazilijos, Angolos, Mozambiko, Žaliojo Kyšulio, Bisau Gvinėjos, San Tomė ir Prinsipės bei Rytų Timoro kalba. Juo taip pat kalba milijonai žmonių kitose šalyse, įskaitant JAV, Kanadą ir kelias Europos šalis.

Kokie yra automatinio vertimo iš lietuvių į portugalų kalbą privalumai?

Automatizuotas svetainės vertimas iš lietuvių į portugalų kalbą gali atnešti daug naudos tiek svetainių savininkams, tiek vartotojams. Pirma, ji gali žymiai padidinti svetainės pasiekiamumą, nes ji bus prieinama portugališkai kalbančiai auditorijai. Tai gali padidinti srautą, įsitraukimą ir galiausiai pajamas. Be to, automatinis vertimas gali sutaupyti laiko ir išteklių, kurie kitu atveju būtų išleisti rankiniam vertimui. Tai ypač naudinga tinklalapiams, kuriuose yra daug turinio, nes jį galima greitai ir efektyviai išversti.
Kitas automatinio vertimo privalumas yra tas, kad jis gali pagerinti naudotojo patirtį, pateikdamas turinį vartotojo pageidaujama kalba. Tai gali paskatinti didesnį įsitraukimą ir lojalumą, nes vartotojai dažniau grįš į svetainę, kuri tenkina jų kalbos poreikius. Be to, automatizuotas vertimas gali padėti įveikti kalbos barjerus ir skatinti kultūrinius mainus tarp Lietuvos ir Portugalijos. Tai gali padidinti abiejų šalių supratimą ir bendradarbiavimą tiek internete, tiek neprisijungus. Apskritai, automatinis vertimas gali duoti daug naudos svetainių savininkams ir naudotojams, todėl tai yra vertingas įrankis plečiant svetainės pasiekiamumą ir poveikį.

Kaip LocaleBadger gali padėti jums išversti iš lietuvių į portugalų kalbą?

LocaleBadger yra įrankis, valdantis automatizuotus vertimus į bet kokį kalbų skaičių. Ši funkcija ypač naudinga verčiant iš lietuvių į portugalų kalbą, nes galima sutaupyti laiko ir pastangų automatiškai generuojant vertimus dideliems teksto kiekiams.
Įrankis turi paprastą konfigūravimo procesą, todėl saugykloje reikia tik vieno YAML failo. Tai palengvina sąranką ir naudojimą net tiems, kurie nėra patyrę su vertimo programine įranga.
LocaleBadger“ veikia autonomiškai, sukurdamas papildomą ištraukimo užklausą su reikalingais vertimais, kai sukuriate ištraukimo užklausą „Github“. Tai reiškia, kad jums nereikės rankiniu būdu generuoti vertimų, sutaupysite laiko ir pastangų.
Ištraukimo užklausa su vertimais yra priskirta jums, todėl galite peržiūrėti pakeitimus ir įtraukti juos į savo darbą. Taip užtikrinama, kad vertimai būtų tikslūs ir atitiktų jūsų konkrečius poreikius.
Galiausiai, „LocaleBadger“ leidžia atsinešti savo raktą, veikiantį su „Google Cloud Translate“ API raktu. Taip galite kontroliuoti savo išlaidas ir užtikrinti, kad nemokėsite už vertimus, kurių jums nereikia. Apskritai LocaleBadger yra galingas įrankis, galintis padėti supaprastinti vertimo iš lietuvių į portugalų kalbą procesą.

Supaprastintas vertimo procesas naudojant LocaleBadger

LocaleBadger – tai vertimo įrankis, supaprastinantis kalbos failų vertimo iš lietuvių į portugalų kalbą procesą. Įrankis reikalauja, kad vartotojas nustatytų lietuvių kalbą kaip kilmės kalbą, o portugalų – kaip tikslinę kalbą. Nustačius konfigūraciją, LocaleBadger naudoja išmaniuosius algoritmus šaltinio turiniui analizuoti ir tiksliam vertimui generuoti. Tada vertimai pateikiami ištraukimo užklausoje peržiūrėti ir, jei reikia, patobulinti. Šis procesas užtikrina patobulintą ir tikslų išverstų kalbų failų rezultatą. „LocaleBadger“ yra patogus įrankis, leidžiantis versti kalbos failus iš lietuvių į portugalų kalbą be rūpesčių.
arsawatt

Arsawatt makes remote work more fulfilling, productive, and balanced by creating simple and effective tools.