Jūsų projekto vertimas iš lietuvių į valų kalbą.

a close up of a flag with a dragon on it

Kodėl turėtumėte išversti savo projektą iš lietuvių į valų kalbą

Velsas yra keltų kalba, kuria kalbama Velse, šalyje, kuri yra Jungtinės Karalystės dalis. 2011 m. JK surašymo duomenimis, Velse buvo 562 000 žmonių (19 % gyventojų), kurie mokėjo valų kalbą. Tačiau svarbu pažymėti, kad ne visi šie asmenys laisvai kalba.
Už Velso ribų taip pat yra velsiškai kalbančių bendruomenių kitose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Patagonijoje Argentinoje ir kai kuriose JAV bei Kanados vietose. Tačiau šiose bendruomenėse velsietiškai kalbančių skaičius yra palyginti mažas.
Kalbant apie ekonominius rodiklius, sunku nustatyti tikslią valų kalbos mokėjimo įtaką asmens ekonominei būklei. Tačiau yra įrodymų, kad valų kalbos mokėjimas gali būti naudingas tam tikrose pramonės šakose, pavyzdžiui, turizmo ir viešajame sektoriuje, kur yra dvikalbių darbuotojų paklausa. Be to, Velso vyriausybė dėjo pastangas skatinti valų kalbos naudojimą versle ir prekyboje, o tai taip pat gali turėti teigiamos įtakos ekonomikai.

Stay in the loop.

Sign up for exclusive launch updates.

We care about your data. Read our privacy policy.

Kiek žmonių, kalbančių valų kalba, turi prieigą prie interneto?

Apskaičiuota, kad nuo 2021 m. didelė dalis Velse kalbančių valų kalba turi prieigą prie interneto. Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, 2020 m. 96 % namų ūkių Velse turėjo interneto prieigą, o tai yra daugiau nei JK vidurkis – 95 %. Svarbu pažymėti, kad Velse gyvena ne visi valų kalba kalbantys asmenys, nes kitose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Argentinos Patagonijoje, yra ir velsiškai kalbančių bendruomenių. Tačiau duomenys apie interneto prieigą šiose bendruomenėse nėra lengvai prieinami.

Apie valų kalbą

Velso kalba, dar žinoma kaip Cymraeg, yra keltų kalba, kuria kalbama Velse, Jungtinėje Karalystėje esančioje šalyje. Velsų kalbos istoriją galima atsekti 6 amžiuje, kai keltų britai kalbėjo kalba, žinoma kaip bendroji brittonų kalba. Laikui bėgant ši kalba peraugo į senąją valų kalbą, kuria buvo kalbama IX–XII a.
Viduramžiais Velso literatūra klestėjo, o kalba buvo plačiai vartojama poezijoje, prozoje ir religiniuose tekstuose. Tačiau kalba ėmė nykti XVI amžiuje dėl didėjančios anglų kalbos įtakos ir Anglijos vyriausybei nuslopinus Velso kultūrą.
XIX amžiuje atgijo susidomėjimas valų kalba ir kultūra, vadinama Velso Renesansu. Tam vadovavo tokie veikėjai kaip poetas ir mokslininkas Iolo Morganwg ir rašytojas Saundersas Lewisas. Velso universiteto įkūrimas 1893 m. taip pat padėjo populiarinti valų kalbą ir kultūrą.
Šiandien Velso kalba kalba apie 20% Velso gyventojų, o kalba apie 700 000. 1993 m. Velso kalbos įstatymas suteikė šiai kalbai oficialų statusą Velse, dabar jos mokoma mokyklose ir naudojama viešajame gyvenime, įskaitant Velso vyriausybę ir žiniasklaidą.
Taip pat dedamos pastangos didinti velsiškai kalbančių skaičių, be kita ko, įgyvendinant Velso kalbos strategiją, kuria siekiama iki 2050 m. padidinti velsiečių kalba kalbančių skaičių iki vieno milijono. Velso kalba ir toliau yra svarbi Velso kultūros ir tapatybės dalis, ir jo ateitis atrodo šviesi.

Kokie yra automatinio vertimo iš lietuvių į valų kalbą privalumai?

Automatizuotas svetainės vertimas iš lietuvių kalbos į valų kalbą gali atnešti daug naudos tiek svetainių savininkams, tiek vartotojams. Pirma, tai gali žymiai padidinti svetainės prieinamumą valų kalba kalbančiai auditorijai. Valų kalba yra mažumos kalba, kuria kalba apie 20 % Velso gyventojų, o automatinis vertimas gali padėti įveikti kalbos barjerą ir padaryti internetinį turinį įtraukesnį. Tai gali būti ypač svarbu Velse veikiančioms įmonėms ir organizacijoms, nes tai gali padėti joms pasiekti platesnę auditoriją ir potencialiai padidinti klientų bazę.
Antra, automatinis vertimas gali sutaupyti svetainių savininkų laiko ir išteklių. Užuot turėję rankiniu būdu versti kiekvieną savo svetainės turinį, jie gali naudoti automatinius vertimo įrankius, kad greitai ir efektyviai išverstų didelius teksto kiekius. Tai gali būti ypač naudinga daug turinio turinčioms svetainėms, pvz., el. prekybos svetainėms ar naujienų svetainėms. Be to, automatinis vertimas gali padėti užtikrinti vertimų nuoseklumą ir tikslumą, nes visoje svetainėje naudojamas tas pats įrankis. Tačiau svarbu pažymėti, kad automatinis vertimas ne visada yra tobulas ir gali prireikti žmogaus redagavimo, kad būtų užtikrinta aukščiausia vertimų kokybė.

Kaip LocaleBadger gali padėti jums išversti iš lietuvių į valų kalbą?

LocaleBadger yra įrankis, valdantis automatizuotus vertimus į bet kokį kalbų skaičių. Ši funkcija ypač naudinga verčiant iš lietuvių kalbos į valų kalbą, nes galima greitai ir efektyviai išversti didelius teksto kiekius. Naudodami LocaleBadger, vartotojai gali lengvai konfigūruoti vertimo procesą naudodami vieną YAML failą savo saugykloje, todėl jį lengva nustatyti ir naudoti. Be to, „LocaleBadger“ veikia autonomiškai ir automatiškai sukuria papildomą ištraukimo užklausą su reikalingais vertimais, kai „GitHub“ sukuriama ištraukimo užklausa. Ši funkcija taupo laiką ir pastangas, todėl vartotojai gali sutelkti dėmesį į kitas užduotis, kol apdorojami vertimai. Ištraukimo užklausa su vertimais priskiriama vartotojui, todėl jis gali peržiūrėti pakeitimus ir įtraukti juos į savo darbą. Galiausiai, „LocaleBadger“ leidžia vartotojams atsinešti savo raktą, dirbant su „Google Cloud Translate“ API raktu ir suteikiant jiems galimybę valdyti savo išlaidas. Ši funkcija ypač naudinga tiems, kuriems reikia reguliariai versti didelius teksto kiekius, nes ji leidžia efektyviau valdyti vertimo išlaidas.

Supaprastintas vertimo procesas naudojant LocaleBadger

LocaleBadger yra vertimo įrankis, kuris supaprastina kalbos failų vertimą iš lietuvių į valų kalbą. Įrankis reikalauja, kad vartotojas nustatytų lietuvių kalbą kaip kilmės kalbą, o valų – kaip tikslinę kalbą. Nustačius konfigūraciją, LocaleBadger naudoja išmaniuosius algoritmus šaltinio turiniui analizuoti ir tiksliam vertimui generuoti. Tada vertimai pateikiami ištraukimo užklausoje peržiūrėti ir, jei reikia, patobulinti. Šis procesas užtikrina patobulintą ir tikslų išverstų kalbų failų rezultatą. LocaleBadger yra patikimas ir efektyvus įrankis versti kalbos failus iš lietuvių į valų kalbą.
arsawatt

Arsawatt makes remote work more fulfilling, productive, and balanced by creating simple and effective tools.