Preklad vášho projektu zo slovenčiny do angličtiny.

Great Britain flag

Prečo by ste mali preložiť svoj projekt zo slovenčiny do angličtiny

Angličtina je rozšírený jazyk na celom svete a odhaduje sa, že 1,5 miliardy ľudí ňou hovorí buď ako prvý, alebo ako druhý jazyk. Je oficiálnym jazykom 67 krajín a území vrátane Spojených štátov amerických, Spojeného kráľovstva, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu.
Pokiaľ ide o ekonomické ukazovatele, krajiny, kde je angličtina primárnym jazykom, majú tendenciu dosahovať vysokú úroveň ekonomického rozvoja a prosperity. Napríklad Spojené štáty americké majú najväčšiu ekonomiku na svete s HDP vyše 21 biliónov dolárov. Spojené kráľovstvo má šiestu najväčšiu ekonomiku na svete s HDP vyše 2,6 bilióna dolárov. Kanada, Austrália a Nový Zéland majú tiež vysokú úroveň ekonomického rozvoja a sú považované za jedny z najbohatších krajín sveta.
Angličtina je tiež široko používaná v krajinách, kde nie je úradným jazykom, ako je India, kde je jedným z oficiálnych jazykov krajiny a hovorí ňou viac ako 125 miliónov ľudí. India má šiestu najväčšiu ekonomiku na svete s HDP vyše 2,9 bilióna dolárov.
Celkovo rozšírené používanie angličtiny ako globálneho jazyka prispelo k jej významu v medzinárodnom obchode, vzdelávaní a komunikácii.

Stay in the loop.

Sign up for exclusive launch updates.

We care about your data. Read our privacy policy.

Koľko ľudí, ktorí hovoria anglicky, má prístup na internet?

Od roku 2021 sa odhaduje, že veľká väčšina anglicky hovoriacich krajín má prístup na internet. Podľa správy Medzinárodnej telekomunikačnej únie (ITU) má približne 87 % populácie vo vyspelých krajinách, kde sa bežne hovorí anglicky, prístup na internet. Patria sem krajiny ako Spojené štáty, Kanada, Spojené kráľovstvo, Austrália a Nový Zéland. Je však dôležité poznamenať, že prístup k internetu sa môže v jednotlivých krajinách líšiť, pričom niektoré oblasti majú obmedzený alebo žiadny prístup v dôsledku faktorov, ako je infraštruktúra, geografia a sociálno-ekonomické postavenie. Okrem toho pandémia COVID-19 poukázala na digitálnu priepasť v mnohých krajinách, pričom niektorí jednotlivci a komunity čelia prekážkam v prístupe na internet na prácu na diaľku, vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť.

O anglickom jazyku

Anglický jazyk je západogermánsky jazyk, ktorý pochádza z Anglicka a v súčasnosti je najrozšírenejším jazykom na svete. Najstaršia forma angličtiny, známa ako stará angličtina, sa v Anglicku používala od 5. storočia až do dobytia Normanmi v roku 1066. Stará angličtina bola silne ovplyvnená latinčinou a nórčinou a bola písaná pomocou runovej abecedy.
Po dobytí Normanmi sa stredná angličtina ukázala ako dominantná forma angličtiny. Stredná angličtina bola silne ovplyvnená francúzštinou a latinčinou a bola písaná latinkou. Počas tejto doby si angličtina začala rozvíjať svoju vlastnú odlišnú gramatiku a slovnú zásobu.
V 15. storočí bola vynájdená tlačiareň, ktorá pomohla štandardizovať anglický jazyk. Prvý anglický slovník, „Dictionary in English and Latin“, vydal v roku 1538 John Palsgrave.
V 17. a 18. storočí prešiel anglický jazyk obdobím štandardizácie a kodifikácie. Prvú anglickú gramatiku „Krátky úvod do anglickej gramatiky“ vydal v roku 1762 Robert Lowth.
V 19. storočí Britské impérium rozšírilo anglický jazyk po celom svete a angličtina sa stala dominantným jazykom medzinárodného obchodu a diplomacie. Počas tejto doby bolo do angličtiny pridaných veľa nových slov a fráz, najmä z iných jazykov, ako je francúzština, španielčina a hindčina.
V 20. storočí sa angličtina naďalej vyvíjala a menila. Vzostup americkej moci a vplyvu viedol k rozvoju americkej angličtiny, ktorá má mnoho odlišných čŕt od britskej angličtiny. Široké používanie internetu a sociálnych médií viedlo aj k vytvoreniu nových slov a fráz, ako napríklad „selfie“ a „hashtag“.
Angličtinou dnes hovorí viac ako 1,5 miliardy ľudí na celom svete a je oficiálnym jazykom vo viac ako 50 krajinách. Stále sa vyvíja a mení, pričom neustále pribúdajú nové slová a frázy.

Aké sú výhody automatického prekladu zo slovenčiny do angličtiny?

Automatizovaný preklad webovej stránky zo slovenčiny do angličtiny môže poskytnúť množstvo výhod ako pre majiteľov webstránok, tak aj pre používateľov. Jednou z najvýznamnejších výhod je možnosť osloviť širšie publikum. Preložením webovej stránky do angličtiny môžu vlastníci webovej stránky prilákať anglicky hovoriacich návštevníkov, ktorí by inak ich stránku možno nenašli. To môže viesť k zvýšeniu návštevnosti, vyššej interakcii a potenciálne väčšiemu predaju alebo konverziám. Automatizovaný preklad môže navyše ušetriť čas a zdroje vlastníkom webových stránok, ktorí nemusia mať kapacitu na ručný preklad celej svojej stránky. To môže byť výhodné najmä pre malé podniky alebo jednotlivcov, ktorí nemusia mať rozpočet na prenájom profesionálneho prekladateľa.
Ďalšou výhodou automatického prekladu je schopnosť zlepšiť používateľskú skúsenosť. Návštevníci, ktorí hovoria po anglicky ako svoj primárny jazyk, sa môžu cítiť pohodlnejšie pri navigácii na webovej stránke, ktorá je v ich rodnom jazyku. To môže viesť k zvýšeniu interakcie a vyššej pravdepodobnosti návratu na stránku v budúcnosti. Automatizovaný preklad môže navyše pomôcť prekonať jazykové bariéry a podporiť kultúrne porozumenie. Sprístupnením webovej stránky pre ľudí, ktorí hovoria rôznymi jazykmi, môžu vlastníci webových stránok podporovať inkluzívnosť a rozmanitosť. Celkovo môže automatický preklad poskytnúť vlastníkom webových stránok aj používateľom množstvo výhod, čo z neho robí cenný nástroj na rozšírenie dosahu a zlepšenie používateľského zážitku.

Ako vám môže LocaleBadger pomôcť s vašimi prekladovými potrebami zo slovenčiny do angličtiny?

LocaleBadger je nástroj, ktorý spravuje automatizované preklady do ľubovoľného počtu jazykov vrátane slovenčiny do angličtiny. Vďaka jednoduchej konfigurácii pomocou jediného súboru YAML vo vašom úložisku funguje LocaleBadger autonómne. Keď vytvoríte požiadavku na stiahnutie v GitHub, LocaleBadger automaticky vytvorí doplnkovú požiadavku na stiahnutie s potrebnými prekladmi, ktoré sú vám priradené na kontrolu a začlenenie do vašej práce. Okrem toho vám LocaleBadger umožňuje priniesť si vlastný kľúč, takže pri používaní Google Cloud Translate API pre preklady zo slovenčiny do angličtiny máte svoje výdavky pod kontrolou.

Zjednodušený proces prekladu s LocaleBadgerom

LocaleBadger je softvérový nástroj, ktorý uľahčuje preklad jazykových súborov zo slovenčiny do angličtiny. Postup je jednoduchý a priamočiary. Používateľ najskôr nastaví konfiguráciu prekladu tak, že ako východiskový jazyk zvolí slovenčinu. Ďalej si používateľ vyberie angličtinu ako cieľový jazyk a umožní LocaleBadgeru pôsobiť. Inteligentné algoritmy aplikácie analyzujú zdrojový obsah a generujú presné preklady. Preklady sa potom v prípade potreby skontrolujú a spresnia v samostatnej požiadavke na stiahnutie, čím sa zabezpečí leštený a presný výsledok. S LocaleBadgerom je preklad jazykových súborov zo slovenčiny do angličtiny hračkou.
arsawatt

Arsawatt makes remote work more fulfilling, productive, and balanced by creating simple and effective tools.