Teie projekti tõlkimine eesti keelest kõmri keelde.

a close up of a flag with a dragon on it

Miks peaksite oma projekti tõlkima eesti keelest kõmri keelde?

Wales on keldi keel, mida räägitakse Ühendkuningriigi osaks olevas Walesis. 2011. aasta Ühendkuningriigi rahvaloenduse andmetel oli Walesis 562 000 inimest (19% elanikkonnast), kes oskasid kõmri keelt. Siiski on oluline märkida, et mitte kõik need inimesed ei räägi soravalt.
Väljaspool Walesi on kõmrikeelseid kogukondi ka mujal maailmas, näiteks Patagoonias Argentinas ning mõnes USA ja Kanada piirkonnas. Kuid kõmri keele kõnelejate arv on neis kogukondades suhteliselt väike.
Majandusnäitajate osas on raske kindlaks teha kõmri keele oskuse täpset mõju üksikisiku majanduslikule seisundile. Siiski on tõendeid selle kohta, et kõmri keele oskus võib olla kasulik teatud tööstusharudes, näiteks turismis ja avalikus sektoris, kus on nõudlus kakskeelsete töötajate järele. Lisaks on Walesi valitsus teinud jõupingutusi kõmri keele kasutamise edendamiseks äris ja kaubanduses, millel võib olla ka positiivne mõju majandusele.

Stay in the loop.

Sign up for exclusive launch updates.

We care about your data. Read our privacy policy.

Kui paljudel kõmri kõnelejatel on Interneti-ühendus?

2021. aasta seisuga on hinnanguliselt enamikul Walesi kõmri kõnelejatest juurdepääs Internetile. Riikliku statistikaameti andmetel oli 2020. aastal 96% Walesi leibkondadest Interneti-juurdepääs, mis on kõrgem kui Ühendkuningriigi keskmine 95%. Oluline on märkida, et mitte kõik kõmri keele kõnelejad ei ela Walesis, kuna kõmrikeelseid kogukondi on ka mujal maailmas, näiteks Argentiina Patagoonias. Andmed Interneti-juurdepääsu kohta nendes kogukondades ei ole aga kergesti kättesaadavad.

Walesi keelest

Walesi keel, tuntud ka kui Cymraeg, on keldi keel, mida räägitakse Ühendkuningriigis asuvas Walesis. Walesi keele ajalugu võib ulatuda 6. sajandisse, mil keldi britid rääkisid keelt, mida tuntakse kui harilikku brittoni keelt. Aja jooksul arenes see keel vanaks kõmri keeleks, mida räägiti 9.–12.
Keskajal õitses kõmri kirjandus ning seda keelt kasutati laialdaselt luules, proosas ja religioossetes tekstides. Keel hakkas aga 16. sajandil vähenema inglise keele mõju suurenemise ja kõmri kultuuri mahasurumise tõttu Inglise valitsuse poolt.
19. sajandil elavnes huvi kõmri keele ja kultuuri vastu, mida tuntakse Walesi renessansina. Seda juhtisid sellised tegelased nagu luuletaja ja õpetlane Iolo Morganwg ning kirjanik Saunders Lewis. Walesi ülikooli asutamine 1893. aastal aitas samuti edendada kõmri keelt ja kultuuri.
Tänapäeval räägib kõmri keelt umbes 20% Walesi elanikkonnast ja kõnelejaid on umbes 700 000. 1993. aasta Walesi keeleseadus andis keelele Walesis ametliku staatuse ning seda õpetatakse nüüd koolides ja kasutatakse avalikus elus, sealhulgas Walesi valitsuses ja Walesi rahvusassamblees.
Samuti tehakse jõupingutusi kõmri keele kõnelejate arvu suurendamiseks, sealhulgas kõmri keelestrateegia kaudu, mille eesmärk on suurendada kõmri keele kõnelejate arvu 2050. aastaks miljonini. Kõmri keel on kõmri identiteedi ja kultuuri oluline osa ning selle jätkuvat kasutamist ja reklaamimist peetakse Walesi tuleviku jaoks ülioluliseks.

Millised on eesti keelest kõmri keelde automaattõlke eelised?

Veebilehe automaattõlge eesti keelest kõmri keelde võib tuua arvukalt eeliseid nii veebilehe omanikule kui ka kasutajatele. Esiteks võib see oluliselt suurendada veebisaidi juurdepääsetavust kõmri keelt kõnelevale publikule. Walesi keel on vähemuskeel, mida räägib umbes 20% Walesi elanikkonnast ja automaattõlge võib aidata ületada keelebarjääri ja muuta veebisaiti kaasavamaks. See võib kaasa tuua veebisaidi suurema seotuse ja liikluse ning kõmri keele kõnelejate positiivsema kasutuskogemuse.
Teiseks võib automaattõlge säästa veebisaidi omaniku aega ja ressursse. Iga lehe ja värskenduse käsitsi tõlkimise asemel saab automaattõlketööriist sisu kiiresti ja täpselt tõlkida. See võib olla eriti kasulik veebisaitide puhul, millel on palju sisu või mida värskendatakse sageli. Lisaks võib automaattõlge aidata säilitada tõlke järjepidevust, tagades, et kogu veebisaidil kasutatakse sama terminoloogiat ja fraasi. See võib parandada tõlke üldist kvaliteeti ja muuta see kasutajate jaoks usaldusväärsemaks.

Kuidas saab LocaleBadger teid aidata tõlkevajaduste lahendamisel eesti keelest kõmri keelde?

LocaleBadger on tööriist, mis haldab automaattõlkeid mis tahes keelde. See funktsioon on eriti kasulik eesti keelest kõmri keelde tõlkimisel, kuna saab kiirelt ja tõhusalt hakkama suurte tekstimahtude tõlkimisega. LocaleBadgeriga saavad kasutajad tõlkeprotsessi hõlpsalt konfigureerida, kasutades oma hoidlas ühte YAML-faili, muutes selle seadistamise ja kasutamise lihtsaks. Lisaks töötab LocaleBadger autonoomselt, luues täiendava tõmbepäringu koos vajalike tõlgetega, kui Githubis tõmbetaotlus luuakse. See funktsioon säästab aega ja vaeva, võimaldades kasutajatel tõlgete töötlemise ajal keskenduda muudele ülesannetele. Tõlgete tõmbetaotlus määratakse kasutajale, võimaldades neil muudatused üle vaadata ja need oma töösse lisada. Lõpuks võimaldab LocaleBadger kasutajatel tuua oma võtme, töötades oma Google Cloud Translate API võtmega ja andes neile kontrolli oma kulude üle. See funktsioon on eriti kasulik neile, kes peavad sageli tõlkima suuri tekstimahtusid, kuna see võimaldab neil tõlkekulusid tõhusalt hallata.

Lihtsustatud tõlkeprotsess LocaleBadgeriga

LocaleBadger on tõlketööriist, mis lihtsustab keelefailide tõlkimist eesti keelest kõmri keelde. Esimene samm LocaleBadgeri kasutamisel on tõlkeseadete seadistamine, valides lähtekeeleks eesti keele. Kui see on tehtud, saab kasutaja seada sihtkeeleks kõmri ja lasta LocaleBadgeril ülejäänu teha.
LocaleBadger kasutab iga tõmbetaotluse lähtesisu analüüsimiseks intelligentseid algoritme, luues täpsed tõlked. Seejärel esitatakse tõlked ülevaatamiseks ja täpsustamiseks eraldi tõmbetaotlusena, mis võimaldab saavutada lihvitud ja täpse tulemuse.
Üldiselt on LocaleBadger võimas tööriist, mis muudab eestikeelsete keelefailide tõlkimise kõmri keelde lihtsaks ja tõhusaks protsessiks.
arsawatt

Arsawatt makes remote work more fulfilling, productive, and balanced by creating simple and effective tools.